30 років тому Дж. Сорос розорив Банк Англії та заробив 1 млрд доларів

Чорна середа відбулася рівно три десятиліття тому. Джордж Сорос сприяв краху британського фунта стерлінгів та заробив 1 мільярд доларів.
 
16 вересня 1992 р. цей день увійшов до історії валютних ринків. Джордж Сорос розорив Банк Англії своїми великими шортами у фунтах стерлінгів і заробив понад 1 мільярд доларів.

Як Джордж Сорос розорив Банк Англії

Після Другої світової війни у ​​Європі встановилося глибоке економічне співробітництво. До створення Європейського Союзу грошово-кредитна політика окремих країн мала регулюватися за допомогою Європейського механізму валютних курсів (ERM), запровадженого 1979 року. Країни ERM зобов'язані були підтримувати постійні обмінні курси, обмінний курс встановлювався у німецьких марках. Ставки можуть коливатися не більше 6%.
 
Великобританія приєдналася до ERM наприкінці правління Маргарет Тетчер. Наступний прем'єр-міністр Джон Мейджор був активним прихильником цього механізму. У перші роки членства в ERM британська економіка виграла від цього, але в 1992 Великобританію вразила рецесія.
 
Аналітики дотримувались думки, що британський фунт сильно переоцінений. Та й сама присутність цієї острівної країни в ERM дедалі частіше критикує журналістів і аналітиків. 16 вересня 1992 року у Wall Street Journal президент центрального банку Німеччини Гельмут Шлезінгер написав, що зниження відсоткових ставок у Німеччині не вплине на валюти інших великих країн ERM.
 
Джордж Сорос, на той час багатий та досвідчений 62-річний інвестор, здогадався про це. З початку серпня 1992 року, за допомогою свого фонду, він будував великі фунтові шорти вартістю 1,5 мільярда доларів. Коли підлеглий Сороса Стенлі Дракенміллер прочитав слова Шлезінгера у WSJ, він почав переконувати людей збільшити шорти. Він упав на 10 мільярдів доларів менше, ніж Quantum Fund у фунтах стерлінгів.
 
Чорне середовище настало. Курс фунта наблизився до нижньої межі діапазону, встановленого ERM. Банк Англії почав скуповувати фунти, але інвестори з усього світу кинулися продавати фунти, наслідуючи приклад фонду Сороса. Британська влада витратила 27 млрд фунтів стерлінгів на купівлю національної валюти, до полудня Банк Англії підвищив ставки на 200 б.п., з 10% до 12%, а в другій половині дня до 15%.
 
Але цей захист нічого не зробив, одного дня фунт впав на 25% по відношенню до долара США і на 15% по відношенню до німецької марки, і Великобританія вирішила вийти з ERM і повернутися до плаваючого обмінного курсу. Фонд Сороса заробив на цьому близько 1,4 мільярда доларів, а збитки британського казначейства становили близько 3,4 мільярда фунтів стерлінгів.
 
Котирування GBP до німецької марки 1988-93 років.

Що у Джорджа Сороса у портфелі сьогодні?

До цього дня Джорджа Сороса знають і пам'ятають як інвестора переважно за те, що він зламав Банк Англії. Однак він, як і раніше, інвестує через Soros Fund Management. Його фонд має портфель на 4,9 мільярда доларів із 246 об'єктами. З 2000 року Soros Fund Management забезпечує середню річну доходність у розмірі 30%.
 
Цілих 9% портфеля фонду Сороса займають акції Rivian, компанії з виробництва електромобілів. Сорос, як і раніше, дуже вірить у Big Tech — у нього великі позиції в акціях Amazon (останнім часом ця позиція значно збільшилася) та Alphabet. Останніми місяцями в портфель також потрапили акції American Campus, Alleghany та Biohaven. Сорос також значно збільшив свої позиції щодо акцій Salesforce.com.
 
ТОП-10 управління фондами Сороса

 

Дата публикации:
Предыдущая Все новости
Полезная информация?
Расскажи друзьям не молчи!
ВЛИВАЙСЯ В РЯДЫ ПРОФЕССИОНАЛОВ
СДЕЛАЙ СВОЮ ТОРГОВЛЮ ЭФФЕКТИВНОЙ
Советы опытных трейдеров. БЕСПЛАТНО!

Правая колонка



Что обсуждают трейдеры
Инвестпортфели - инвестируй вместе с нами
20 последних комментариев